اردبیل میدان باکری

ساختمان خورشید,طبقه 4,واحد 28

09144503191

تماس با مدیریت ارتا ویلا

9:00 - 21:30

ساعات پاسخگویی در ایام هفته

اجرای آلاچیق فلزی در اردبیل

اجرای آلاچیق فلزی

زمانی که در مورد اجرای آلاچیق ها صحبت می شود فکر اکثر افراد به سمت آلاچیق های چوبی زیبا و نیمکت های چوبی و گلدان های چوبی که در جا هایی مانند : پارک ها و باغ ها قرار دارد می رود ولی زیبایی این آلاچیق ها و هماهنگی آن ها با محیط طبیعی اطراف سبب نمی شود که طرح های و مدل های جدید را نادیده بگیریم . یکی از این طرح های جدید آلاچیق های فلزی می باشد که در این مقاله قصد داریم به بررسی اجرای آلاچیق فلزی بپردازیم.

آلاچیق های فلزی اگر به صورت درست و اصولی اجرا شوند حتی می توانند از نمونه های آلاچیق های چوبی زیبا تر و کار آمد تر باشند.

برای آن که بتوانید به صورت اصولی و استاندارد آلاچیق های فلزی را اجرا کنید باید در مورد نحوه اجرا و آلاچیق فلزی اطلاعات کافی داشته باشید آن را به خوبی بشناسید در این صورت است که می توانید یک آلاچیق فلزی خوب و زیبا داشته باشید.

اجرای الاچیق در اردبیل

آلاچیق های فلزی در انواع و طرح های مختلفی ساخته می شوند که این سازه ها بیشترین کاربرد را در فضای شهری دارند .به طور مثال از آلاچیق های فلزی در پارک های سطح شهر استفاده می شود و که برای زیبایی هستند و هم این که می توان با قرار دادن چند نیمکت فلزی و یا چوبی در زیر آن ها مکان مناسبی را برای نشستن فراهم آورد.

ولی آلاچیق فلزی چیست؟ نحوه اجرا آلاچیق فلزی چگونه می باشد؟ چه کسانی آن را اجرا خواهند کرد؟

“در ادامه به تمام این سوالات که ممکن است در مرحله اول ذهن هر شنونده ای را به خود مشغول کند پاسخ خواهیم داد.”
اجرای الاچیق در اردبیل

آلاچیق فلزی چست؟

آلاچیق های فلزی به سازه هایی گفته می شود که به عنوان یک سر پناه تلقی شده و درون فضاهای باز مانند پارک ها و تفرجگاه های عموی و یا حتی در برخی از جنگل ها قرار داده می شوند.

افراد می توانند با نشستن در زیر این آلاچیق ها از گزند نور خورشید و باد و حتی باران در امان بمانند.حتی برخی از افراد از آلاچیق ها برای ایجاد نمایی زیبا در خانه های شخصی خود نیز استفاده می کنند.
اجرای الاچیق در اردبیل

متریال اصلی مورد استفاده در آلاچیق های فلزی همان گونه که از نامش مشخص است ، فلز می باشد. به طور عمده از آهن برای ساختن آلاچیق های فلزی استفاده می شود ولی به این معنا نیست که در آلاچیق های فلزی از ترکیبات دیگری استفاده نخواهد شد.

به طور مثال آلاچیق هایی از جنس استیل و  فولاد و ترکیبات دیگر فلز ها نیز به صورت سفارشی ساخته خواهد شد.ولی از آن جایی که فلزات خاصیت شکل پذیری بالایی را دارند به همین دلیل از آن ها بیشتر در ساخت و اجرا آلاچیق فلزی استفاده می شود.

“شما می توانید انواع مختلفی از آلاچیق های فلزی را با سلیقه خود به صورت مدرن و زیبا طراحی کنید و آن را بسازید .”

به طور معمول در ساخت آلاچیق های فلزی ، بدنه و اسکلت کار از فلز تهیه می شود ان هم به دلیل استحکام و شکل پذیری فلز می باشد ولی می توان سقف آن ها را از فلز ، چوب و یا حتی شیشه طراحی نمود.
اجرای الاچیق در اردبیل

رنگ آلاچیق فلزی

یکی دیگر از ویژگی هایی که سبب شده آلاچیق های فلزی دارای طرفداران زیادی باشند و به عنوان یک مزیت برای آن ها به شمار بیاید ، قابلیت رنگ پذیری ان ها می باشد.

افراد می توانند مطابق با سلیقه خود به صورت سفارشی آن ها را رنگ‌ نمایند.اما افرادی که قصد دارند آلاچیق های فلزی را اجرا و نصب کنند و به طور دائم از آن ها استفاده نمایند باید به این نکته توجه فراوان داشته باشند که رنگ روی آلاچیق ها ثابت نیست و لازم است که چند وقت یک بار رنگ آمیزی را تمدید کنند.
اجرای الاچیق در اردبیل

“لزوم این کار برای این است که سبب می شود کیفیت آن سازه حفظ شود و بتوان در مدت زمان بیشتری از آن سازه استفاده نمود‌.”

اگر افرادی که دارای آلاچیق های فلزی هستند به رنگ زدن مداوم آن سازه توجه نکنند سبب می شود که سازه فلزی آن ها زنگ بزند و این زنگ زدگی سبب خرابی آلاچیق فلزی می شود.تمام این کار ها علاوه بر این که سبب می شود سازه زیبا شود کیفیت و عمر آن را نیز افزایش خواهد داد.
اجرای الاچیق در اردبیل

همچنین برای آن که بتوانید سازه فلزی خود را در شرایط مختلف آب و هوایی حفظ کنید و ان ها را از رنگ پریدگی محفوظ بدارید لازم است تا از رنگ های اپوکسی و یا پوشش های دریایی استفاده کنید و از این طریق می توانید هزینه های ترمیم آلاچیق فلزی خود را کاهش بدهید.

طرح های اجرا آلاچیق  فلزی

آلاچیق های فلزی در طرح ها و مدل های مختلفی ساخته و طراحی و اجرا می شوند و این سازه ها به شما این امکان را می دهند که بتوانید متناسب با محل نصب آلاچیق آن را طراحی کرده و بسازید.به طور مثال آلاچیق هایی که برای فضا های پر از گل طراحی شده اند نسبت به آلاچیق های کنار دریا متفاوت هستند.
اجرای الاچیق در اردبیل

اجرا آلاچیق  فلزی که در اطراف ان ها گل وجود دارند به این صورت می باشد که می توان از گل های رونده در اطراف میله ها و پایه های ان استفاده نمود و یا لانه های پرندگان را در بین تیرک های آن اجرا کرد .

نحوه اجرا آلاچیق فلزی

در اجرا آلاچیق فلزی باید به یک سری نکات توجه کنید ، توجه به این نکات برای داشتن یک سازه بسیار مهم است .

  1. در اجرا آلاچیق فلزی باید به مکان اجرا ی ان توجه کنیم و آلاچیقی را انتخاب کنیم که متناسب با فضای مورد نظر ما باشد تا بتوان اجرا آلاچیق فلزی را به خوبی به انجام برسانیم.
  2. اجرا آلاچیق فلزی در طرح های مختلفی صورت می پذیر که در این میان آلاچیق های چهار، پنج ضلعی و همچنین آلاچیق دایره ای دارای طرف داران زیادی هستند.
  3. بعد از این که نوع آلاچیق مورد نظر و طرح آن را انتخاب نمودید و همچنین ابعاد و مساحت کلی ان را مشخص کردید نوبت به اجرا آلاچیق فلزی و یا همان کارگذاری صفحه ستون آلاچیق می رسد.
  4. کار گذاری صفحه ستون می تواند استحکام آلاچیق را تضمین نماید.
  5.  بعد از کارگذاری صفحه ستون در اجرا آلاچیق فلزی نوبت به ساخت شاسی و چهار چوب فلزی آلاچیق می رسد.
  6. برای سقف آلاچیق های فلزی می توانید از فلز و یا چوب و چیز های دیگر طبق سلیقه خود استفاده نمایید .
  7. اگر در اجرا سقف آلاچیق های فلزی از فلز استفاده کردید می توانید به جای آن که به صورت ساده سقف را اجرا کنید از طرح های مختلف برای زیبا تر کردن هرچه بیشتر آن کمک بگیرید.

اجرای الاچیق در اردبیل
مزایای اجرا آلاچیق فلزی

آلاچیق های فلزی و آلمینیومی دارای یک سری مزیت ها و ویژگی های هستند که سبب شده این نوع آلاچیق ها نسبت به نوع چوبی شان برتری داشته باشند که در ادامه برخی از این مزیت ها را بیان خواهیم کرد.

۱.مهمترین و بهترین مزیتی که می توان برای آلاچیق های فلزی بر شمرد وزن نسبتا سبک و انعطاف پذیری آن ها نسبت به سازه های چوبی می باشد‌.
اجرای الاچیق در اردبیل

اگر به شرکت ارتا ویلا سازنده و اجرا آلاچیق  فلزی تماس بگیرید می توانید نمونه های زیادی از آلاچیق های فلزی را که در طرح های مختلف هستند مشاهده کنید .

یکی از این شرکت هایی که می تواند به شما در ساختن چنین آلاچیق هایی کمک کند شرکت آرتا ویلا می باشد که می توانید به این شرکت مراجعه نموده و از این شرکت برای اجرا آلاچیق فلزی خود راهنمایی بگیرید. متخصص و پرسنل با تجربه این شرکت در زمینه اجرا آلاچیق فلزی می توانند همراه و یاری دهنده شما باشند.
اجرای الاچیق در اردبیل

۲. مزیت بعدی که می توان برای آلاچیق های فلزی بر شمرد این است که شما می توانید ان ها را به صورت پیش ساخته تهیه کنید و از نصب سریع و آسان این نوع آلاچیق ها بهرهمند شوید.

۳. مزیت دیگری که می توان برای این سازه بر شمرد این است که شما می توانید در هر شرایط آب و هوایی از این سازه ها استفاده نمایید و آن ها را نصب کنید.

۴. افرادی که قصد دارند این آلاچیق ها را در ابعاد بزرگ تر به اجرا در آورند نیز می توانند از طرح های مکانیکی این آلاچیق ها بهره ببرند.
اجرای الاچیق در اردبیل

قیمت آلاچیق های فلزی

قیمت آلاچیق های فلزی به عوامل مختلفی مانند: مدل و طرح آلاچیق ، میزان فلزی که برای ساخت و اجرا این نوع آلاچیق به کار رفته ، قیمت ها شرکت های سازنده ان و .‌‌… بستگی دارد ولی به طور کلی هزینه اجرا آلاچیق فلزی بین ۳ تا ۱۵ میلیون می باشد.

به این نکته دقت کنید که هرچه فلزات و آهن آلات به کار رفته در سازه شما بیشتر باشد به تبع قیمت تمام شده آن سازه نیز افزایش خواهد یافت‌.

اجرای الاچیق در اردبیل
اجرای الاچیق در اردبیل

با تمام این گفته ها شما می توانید برای مطلع شدن از قیمت آلاچیق مورد نظرتان به شرکت آرتا ویلا مراجعه نموده و از کارشناسان این شرکت مشاوره دریافت نمایید.

انواع مدل های آلاچیق فلزی

آلاچیق های فلزی در انواع چهار گوش ، پنچ گوش تا دایره یافت می شوند که شما می توانید بر اساس سلیقه خود یکی از این انواع را انتخاب نموده و اجرا کنید.

این نوع سازه های فلزی دارای یک ویژگی منحصر به فردی هستند که سبب می شوند به توان سقف ان ها را به گونه های مختلف طراحی و اجرا نمود، از سقف های شیشه ای گرفته تا سقف های متحرک و حتی پارچه ای و چوبی .

البته همه سازه ها شبیه به هم نیستند و در هر کدام از ان ها فلزات به گونه های مختلفی به کار رفته اند ، به طور مثال در برخی از ان ها ما شاهد ستون های ضخیم فلزی خواهیم بود و در برخی دیگر می بینیم که چقدر فلزات به صورت نازک و با ظرافت خاصی طراحی شده و به اجرا در آمده اند.

اجرای الاچیق در اردبیل
اجرای الاچیق در اردبیل

یا برای این که بتوانید به سازه شکل زیبایی بدهید و ان را به صورت سازه های مدرن در بیاورید ، می توان به جای ان که ستون ها را به صورت عمود قرار بدهیم آن ها را به صورت فرفوژه و یا به صورت منحنی شکل بدهیم.

“همچنین ساختن یک آلاچیق دایره ای می تواند مهارت شما را به رخ همگان بکشاند و فضایی زیبا و دلنشینی را بر جای بگذارد.”

دوام آلاچیق های فلزی
اجرای الاچیق در اردبیل

به طور کلی فلزات مواد بسیار مقاومی هستند که اگر به ان ها توجه نیز بشود می توانند سالیان سال دوام داشته و عمر کنند .

فلزاتی مانند فولاد به دلیل مقاومت و دوام طولانی که دارند در ساخت و ساز ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند . زیرا افرادی که قصد ساختن آلاچیق های فلزی را دارند سعی می کنند از موادی استفاده کنند که دارای دوام طولانی هستند.

“همچنین فلزات در مقابل نوسانات مقاوم هستند و در برابر تنش ها و فشار ها به سادگی از خود واکنش نشان نمی دهند.”

 تعمیر و نگهداری آسان آلاچیق های فلزی

همان گونه که گفته شد اجرا آلاچیق فلزی آسان می باشد ، همچنین تمیز کردن و مراقبت از ان ها نیز کار ساده و بدون دردسر است که می تواند برای چندین سال زیبایی خود را حفظ نماید.برای شست و شوی آلاچیق فلزی می توانید از آب و مواد شوینده بهره بگیرید.

اجرای الاچیق در اردبیل
اجرای الاچیق فلزی در اردبیل

 جلب توجه و ایجاد ارزش آفرینی

این سازه های زیبا می توانند سبب ایجاد ارزش و توجه برای خانه های شما شوند‌.به گونه ای که اگر شما قصد فروش خانه را داشته باشید وجود چنین سازه ای در خانه می تواند تاثیر به سزایی در نظر مثبت خریدار داشته باشد و برای ملک شما ارزش مادی ایجاد کند.
سخن پایانی

با تمام‌ این گفته ها و توجه به این که این سازه تاثیر بسیاری بر زیبایی ساختمان ها و حتی پارک ها و مکان های عمومی خواهد گذاشت پس توجه در اجرا آلاچیق فلزی می تواند از اهمیت ویژه برخودار بوده و شخص با تجربه و متخصصی را طلب نماید.

اشتراک گذاری این مطلب

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on tumblr
Share on digg
Share on stumbleupon
Share on mix
Share on telegram
Share on pocket

مقالات محبوب کاربران

آرتا ویلا مجری سقف ویلا

آرتا ویلا مجری سقف ویلا

آرتا ویلا با بیش از 3 دهه فعالیت در زمینه سقف های شیروانی و سقف ویلا و آلاچیق توانسته است خدمت های خود را با تعهد کاری بالا درطول این مدت کاری به مشتریان خود ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 14 =

عناوین مقاله!

5/5