اردبیل میدان باکری

ساختمان خورشید,طبقه 4,واحد 28

09144503191

تماس با مدیریت ارتا ویلا

9:00 - 21:30

ساعات پاسخگویی در ایام هفته

اجرای سقف شیروانی در اردبیل

اجرای سقف شیروانی و نصاب سقف شیروانی در اردبیل


حتما خانه های شمال کشور را دیده اید، در این مناطق به سبب نوع آب و هوایی که دارد، دائما هوای بارانی داشته و باران جزء لاینفک این مناطق است. از این رو و به علت شدت بالای برف و باران این مناطق، معمولا در ساخت منازل این مناطق از سقف شیروانی استفاده می شود.

به دلیل پر کاربرد بودن این نوع سقف ما قصد داریم در این مقاله در مورد نحوه اجرای سقف شیروانی، مزایا و معایب سقف شیروانی و ویژگی های سقف شیروانی صحبت کنیم. سقف شیروانی به سبب سطح شیب داری که دارد خود به خود باعث ریزش باران و برف به سطح زمین می شود و مانع از باقی ماندن برف روی سقف و آسیب به سقف و ساختمان می شود، همچنین به سبب ساختاری که دارد نیاز به هیچ گونه برف روبی از سقف این منازل نمی باشد که خود یک امتیاز مثبت برای این نوع سقف ها محسوب می شود.

سقف شیروانی چگونه سقفی است؟!

این نوع سقف، سقفی است که اگر از رو به رو و جلو به آن نگاه کنیم مثلثی شکل با شیب کم و گاه با شیب تند و از میانه رأس سقف مانند رأس بالایی مثلث، بالا بوده و دو طرف سقف به صورت شیب پایین آماده است.

بر اساس نوع سلیقه افراد،این شیب می تواند تند یا کم باشد. در زبان انگلیسی معمولا به آن gable roof یا سقف دو طرفه با شیب تند و همچنین hip roof یا سقف چهار طرفه با شیب کم گفته می شود. البته این دو نوع سقف با هم تفاوت ها و اختلاف های آشکاری دارند.

ویژگی های جالب سقف شیروانی

 • این سقف ها به گونه ای طراحی شده احد که رنگ های متنوع و جذابی را شامل می شوند این رنگ ها به گونه ای می باشند که عمر و دوام بالایی دارند و برای مناطقی که بارش مداوم برف و باران و تابش شدید آفتاب دارند کاملا مناسب می باشد چرا که دوام این نوع رنگ ها فوق العاده بالا می باشدـ
 • قابلیت نصب بر روی سازه های گوناگون را دارند به گونه ای که هم روی سازه های چوبی و هم روی سازه های فلزی نصب می شوند.
 • ویژگی جااب دیگر سقف های شیروانی این است که، این نوع سقف ها سبک بوده و در عین سبک بودن مقاومت بالای این نوع سقف در برابر زلزله و فشار می باشد به گونه ای که در صورت رخ دادن زلزله هم آسیبی به کسی وارد نمی شود.

“سقف های شیروانی هم مانند هر نوع سقف دیگر، دارای یکسری مزایا و معایب می باشد که در ادامه به برخی از این مزایا و معایب می پردازیم.”

مزایای سقف شیروانی

 • زیبایی و طراحی منحصر به فرد و جذاب؛ با اجرا و نصب سقف شیروانی در مکان مورد نظر، زیبایی و جذابیت مکان مورد نظر دو چندان می شود.
 • سبک وزن شدن سقف‌؛ اگر از سقف شیروانی در طراحی و ساخت مکان مورد نظر خود استفاده کنید، تعداد تیر ها و ستون های مکان کاهش می یابد، در نتیجه هم سقف سبک تر می شود هم هزینه های پرداختی کاهش می یابد.
 • مقاومت و دوام بالا‌؛ این نوع سقف به سبب ویژگی هایی که دارد در برابر انواع آب و هوا مثل برف و باران شدید و تابش شدید آفتاب، مقاوم بوده و در نتیجه هیچ گونه ترک و آسیبی برای سقف و منزل ایجاد نمی شود. و هیچ گونه نگرانی در این باره نخواهید داشت. چرا که اگر سقف مسطح باشد و بارش برف و باران مداوم باشد، به مرور زمان به سقف و منزل آسیب می رسد و باعث ایجاد ترک بر روی آن می شود.
 • هزینه کم برای اجرای این نوع سقف

معایب و مشکلات سقف شیروانی

 • نیاز به سیستم تهویه هوا؛ این نوع سقف ها به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که له یک هوا کش و سیستم تهویه مناسب نیاز دارند.
 • زاد و ولد و یا مرگ حیوانات در این نوع سقف در صورت عدم پر کردن کامل درز و شکاف های سقف شیروانی

انواع رنگ های استفاده شده در طراحی و ساخت سقف شیروانی

سقف شیروانی در رنگ ها و طراحی های گوناگون طراحی و تولید می شوند.معمولا انتخاب رنگ سقف شیروانی بستگی به سلیقه افراد دارد اما اگر در این مورد هوشمندانه عمل کنید می توانید محیط مناسب و دل خواهی را برای زندگی ایجاد کنید در ادامه به معرفی این رنگ ها و روانشناسی این رنگ ها می پردازیم.

 • رنگ قهوه ای؛ این رنگ نوعی رنگ خنثی و گرم است که نوعی احساس آرامش را به وجود می آورد، این رنگ، رنگ کوه و تپه و درخت است پس برای افراد یاد آور طبیعت خواهد بود. این رنگ سادگی و صمیمیت را به ارمغان نی آورد. افراد به سبب وجود این رنگ، معتمد، راستگو و مهربان به نظر می رسند.
 • رنگ قرمز؛ کسانی که رنگ قرمز را دوست دارند در واقع انسان های شاد، قدرتمند و پرانرژی هستند.
 • رنگ آبی؛ اگر کسی رنگ آبی را برای سقف شیروانی انتخاب کند اندیشه افزایش رشد را در ذهن دارد. این رنگ در واقع یک اثر باکتری کش و ضدعفونی کننده دارد. رنگ آبی کاهش دهنده ضربان قلب است و اگر کسی تپش قلب دار این رنگ برای کاهش تپش قلبش مناسب است.
 • رنگ نارنجی؛ نارنجی جزو رنگ رنگ های گرم محسوب می شود، این رنگ نماد تحرک ، شادی و نشاط است.

رنگ های گفته شده، همه و همه در طراحی و ساخت سقف های شیروانی استفاده می شود و سلیقه های گوناگون را جواب گو خواهد بود شما می توانید برای دیدن این طرح و رنگ های گوناگون به سایت ارتا ویلا مراجعه کنید.

انواع مدل های سقف شیروانی

 • سقف شیر انی دو طرفه با شیب تند
 • سقف شیروانی چهار طرفه با شیب کم

سقف شیروانی معنولا در همین دو مدل وجود دارد اما جنس ورق های استفاده شده در این نوع سقف ها گوناگون می باشد که بر دوام و زیبایی این سقف تاثیر چشمگیری دارد.

انواع ورق های سقف شیروانی

 • ورق طرح سفال؛ این نوع ورق معمولا در طرح ژنوا طراحی و تولید می شود. ورق گالوانیزه رنگی، در شکل های سینوسی، شادو لاین و ذوزنقه و در ضخامت های ۴ صدم میل تا ۶ دهم میل تولید می شوند و طول آن نیز بر اساس در خواست مشتری متفاوت می باشد. رنگ های این ورقه ها متفاوت و پاسخ گوی سلیقه های گوناگون می باشد.
 • ایرانیت؛ در واقع یک نوع ورق است که برای پوشش و حفاظ سقف استفاده می شود. ایرانیت معمولا از فایبرگلاس و پشم شیشه تشکیل شده است و یک نوع عایق صدا نیز می باشد. ایرانیت به شکل های موج دار، سیمانی، فایبر گلاس ساده و موج دار گالوانیزه در بازار موجود می باشد.

طراحی سقف شیروانی

سقف های شیروانی به شکل شیب دار طراحی می شوند این طراحی به گونه ای است که یا شیب دار ساده است و یا یک و یا چند شیب دار است. به نوع چند شیب دار آن، شیب دار ویلایی می گویند که باعث زیبایی خارق العاده آن می شود.

نحوه اجرای سقف شیروانی

سقف مورد نظر بعد از طراحی توسط متخصصان فنی این رشته در سایت آرتا ویلا، نیاز به اجرای اصولی دارد. اجرای سقف شیروانی بدین صورت است که  ابتدا باید ستون ها نصب شوند و بالای ستون به شکل فلزی یا بتنی می باشد و سپس اقدام به خرپا سازی با پروفیل فلزی با هر ابعادی نمایید و بعد از ساخت خرپا شروع به تیریزی روی تیر های اصلی به فاصله مناسب نمایید و بعد از اینکه زیر سازی سقف را به طور کامل انجام دادید، جوشکاری تیر ها شروع می شود و اقدان به نصب تایل ها کنید.

“این نصب با پیچ های مخصوصی انجام می شود. این سقف ها با زاویه ۲۰ تا ۸۰؛درجه نصب می شوند.”

چگونه ساختمان خود را سبک سازی نمایید؟!

یکی از راه های مهن در مقاوم سازی ساختمان، سبک سازی ساختمان است. از مهمتریت روش های سبک سازی ساختمان، استفاده از سقف های شیروانی می باشد. وقت از این نوع سقف استفاده می شود، سقف منزل فوق العاده سبک خواهد بود و در صورت بروز هر حادثه ای از جمله زلزله، کمترین خطر را برای ساکنین منزل خواهد داشت.

کلام آخر در مورد اجرای سقف شیروانی

سقف شیروانی به سبب طراحی منحصر به فرد و شیبداری که دارد مناسب مناطق خوش آب و هوا و بارانی می باشد چرا که به سبب این ویژگی که دارد با بارش مداوم باران و برف، به طور مکرر باران و برف را به زمین می ریزد و کمترین تماس را با سقف خواهد داشت، از این رو آسیبی به منزل وارد نخواهد شد به علاوه دیگر نیازی به برف روبی در روز های سرد زمستانی نخواهد بود.

اگر شما قصد استفاده از سقف شیروانی را دارید می توانید با مراجعه به سایت آرتا ویلا از مشاوران این حوزه برای اجرای سقف شیروانی بهره ببرید.

مناطق تحت پوشش آرتا ویلا برای اجرای سقف شیبدار

 • اجرای سقف شیروانی در اردبیل

 • اجرای سقف شیروانی در سرعین

 • اجرای سقف شیروانی در نیر

 • اجرای سقف شیروانی در آستارا

 • اجرای سقف شیروانی در رشت

 • اجرای سقف شیروانی در پارس آباد

 • اجرای سقف شیروانی در مشکین شهر

 • اجرای سقف شیروانی در گیلان

 • اجرای سقف شیروانی در سراب

 • اجرای سقف شیروانی در حیران

   

   

اشتراک گذاری این مطلب

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on tumblr
Share on digg
Share on stumbleupon
Share on mix
Share on telegram
Share on pocket

مقالات محبوب کاربران

آرتا ویلا مجری سقف ویلا

آرتا ویلا مجری سقف ویلا

آرتا ویلا با بیش از 3 دهه فعالیت در زمینه سقف های شیروانی و سقف ویلا و آلاچیق توانسته است خدمت های خود را با تعهد کاری بالا درطول این مدت کاری به مشتریان خود ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 9 =

عناوین مقاله!

5/5