اردبیل میدان باکری

ساختمان خورشید,طبقه 4,واحد 28

09144503191

تماس با مدیریت ارتا ویلا

9:00 - 21:30

ساعات پاسخگویی در ایام هفته

اجرا سقف ویلا در اردبیل

اجرای سقف ویلا و آردواز در اردبیل

سقف ویلا در اردیبیل جزو مناطق خوش آب و هوای شمال کشور، معمولا مناسبترین و بهترین مکان برای گردش و تفریح می باشد. این مناطق به سبب آب و هوایی که دارند به طور مداوم با بارش برف و باران مواجه هستند و افراد زیادی در این مناطق دارای منازل ویلایی زیبا، برای زندگی و سکونت هستند و بسیاری از افراد در اولین فرصت و تعطیلاتی که به دست می آورند، قصد سفر به شمال کشور را دارند.

به سبب آب و هوای این منطقه منازل و ویلا های این منطقه دارای سقف های خاص با زیبایی و شکلی منحصر به فرد هستند. چون این سقف ها در معرض بارش برف و باران مکرر هستند، سقف این ویلا ها را از نوع شیروانی و شیب دار می سازند تا نیاز به برف روبی نداشته باشد و باران و برف هم زمان زیادی بر روی سقف نماند تا به ویلا آسیبی نرسد.

سقف ویلا

سقف های شیروانی جزو سقف های شیب دار محسوب می شوند. وقتی برف سنگینی می بارد و روی این سقف ها نی نشیند، سقف های شیروانی به سبب شیبی که دارند به سمت زمین هدایت می شوند و نهایتا روی زمین می ریزد و بدین نحو مانع از ماندن برف های سنگین بر روی سقف می شود و در این صورت هیچ گونه خسارتی به بافت و مصالح ساختمانی ویلا وارد نمی شود.

شما اگر قصد اجرای سقف ویلا را دارید می توانید به سایت آرتا ویلا مراجعه کنید و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

چه نوع سقف شیروانی برای ویلا در اردبیل مناسب است؟!

سقف شیروانی به سبب نوع شیبی که دارد مانع از تشکیل برف سنگین بر روی سقف شده و در نتیجه مانع از تخریب مصالح ساختمانی و آسیب ویلا می شود بعلاوه این نوع سقف به سبب شیب و طراحی که دارد نیاز به برف روبی در روز های سرد زمستانی ندارد و شما می توانید خیلی راحت در منزل و کنار شومینه از هوای گرم لذت ببرید و نگران این موضوع نباشید.

شیب سقف شیروانی!

در واقع شیب استفاده شده در سقف های شیروانی گوناگون است اما معمولا این درجه شیب بین ۳۵ تا ۵۰ درجه است و همین شیب باعث شده تا سقف های شیروانی، سقف مناسبی برای پوشش و حفاظ سقف ویلا ها در شمال کشور و مناطق پر باران کشور باشد البته باید این موضوع را نیز متذکر شویم که سقف شیروانی به سبب دوام و مقاوما بالایی که دارد مناسب مناطق گرمسیری با تابش شدید آفتاب نیز می باشد.

انواع ویژگی های شگفت انگیز و جالب سقف شیب دار

 • وزن سبک با مقاومت فوق العاده بالا
 • طراحی در رنگ های گوناگون، مناسب انواع سلیقه های مختلف
 • نیاز به برف روبی ندارد.
 • قابلیت نصب بر روی سازه های فلزی و سازه های چوبی
 • کم خرج بودن برای نصب و اجرا

روش های طراحی سقف های ویلایی

جالب است بدانید که ابتدا برای سقف های ویلایی از گل و سپس از مواد سیمانی، برای ساخت سقف های ویلایی استفاده کردند، اما روز به روز با پیشرفت صنعت، باعث تغییر در طراحی و ساخت سقف شیروانی برای ویلا ها شد. به گونه ای که از ورق های گالوانیزه طرح دار برای ساخت سقف های ویلایی استفاده می شود.

در واقع مهمترین ملاک برای کسانی که قصد استفاده از سقف های شیروانی برای ویلای خود را دارند، هزینه ای است که برای اجرای سقف باید بپردازند، می باشد. اما باید بگوییم که اجرای سقف شیروانی نیاز به پرداخت هزینه هنگفتی ندارد!

زمان نصب سقف های شیروانی برای ویلا

یکی از فواید استفاده از سقف های شیب داد برای ویلا، زمانی است که این سقف ها نصب می شوند چرا که اجرا و نصب این نوع سقف، نیاز به زمان و وقت زیادی ندارد. سقف های شیروانی و شیب دار برای سالن های ورزشی، پمپ بنزین ها و … استفاده می شوند، دلیل استفاده از این نوع سقف در مکان های گوناگون، استفاده از ورق های گالوانیزه در رنگ های مختلف می باشد که برای هر نوع سقفی کاملا مناسب می باشد.

مقاومت سقف های شیروانی در برابر حریق و آتش سوزی!

سقف های شیروانی در برابر حریق و آتش سوزی نیز به طور خارق العاده ای مقاوم می باشد. چرا که در طراحی و ساخت آن از رنگ ها و ورق های گالوانیزه با کیفیت و با دوام استفاده شده است. همین امر باعث شده است تا علاوه بر مقاومت در برابر بارش برف و باران، در برابر آتش سوزی نیز مقاوم می باشند. در ساخت سقف های شیروانی از ورق های ایرانیت و گالوانیزه استفاده می شود که این ترکیبات باعث دوان و کیفیت بالای این نوع سقف ها می شود.

کاربرد های جالب سقف های شیب دار ویلا

 • برای پوشش و سقف بندی ویلا ها استفاده می شوند.
 • برای پوشش سقف سالن های ورزشی، سوله ها، پمپ بنزین، انبار ها و خیلی از مکان های دیگر از سقف شیب دار و شیروانی استفاده می شود.

اگر شما قصد ساخت ویلا و یا یک سالن ورزشی و یا یک انبار را دارید، می توانید از سقف های شیروانی سایت آرتا ویلا که در طرح ها و رنگ های گوناگون موجود می باشند، استفاده کنید.

مصالح مورد نیاز برای سقف شیروانی ویلا

 • شینگل؛ از رایج ترین مواد ساخت بام شیروانی است. اما اگر به مواد کار آمد تری دسترسی داشته باشید از این ناده کمتر استفاده می شود. شینگل هزینه کمی دارد و در رنگ ها و طرح های گوناگونی در بازار موجود می باشند که جذابیت و زیبایی ساختمان را چند برابر می کند. شینگل دارای ویژگی فوق العاده ای می باشد و آن هم این است که اگر به طور منظم و مداوم از آن نگهداری شود، ۲۰ تا ۳۰ سال کارایی و دوام دارد و نیاز به خرج کردن هزینه دوباره نیست.
 • فلز؛ این نوع سقف شیروانی ویلا، بیشتر در مناطقی که احتمال آتش سوزی در آن مناطق بالاست، استفاده می شود. این نوع سقف ها تقریبا هیچ گاه نیاز به تعمیر ندارند و فوق العاده با کیفیت و ماندگار هستند. همچنین به دلیل ساختار خاصی که دارد در برابر انواع ضربه مقاوم بوده و حدود ۴۰ تا ۸۰ سال ماندگار و با دوام می باشد. این نوع سقف نسبت به نوع شینگل، گران تر اما با دوام تر می باشد. فلز مورد استفاده عمدتا ورق گالوانیزه می باشد.
 • چوب؛ گاهی برای سقف های شیروانی ویلا ها از چوب استفاده می شود. این نوع سقف زیبایی و ظاهر زیبا و منحصر به فردی داشته و با طبیعت سازگار می باشد. این نوع سقف چون دارای روغن های طبیعی می باشد سقف ویلا را در برابر انواع پوسیدگی و آفات مقاوم می سازد و باعث افزایش دوام و کیفیت سقف می شود. این نوع سقف ها برای مناطقی که احتمال آتش سوزی وجود دارد مناسب نیست و حدود ۳۰ سال دوام دارد.
 • سفال؛ از سقف های پر طرفدار در شمال، سقف های شیروانی سفالی می باشد که در قالب بندی های گوناگون و از رس و یا سیمان ساخته می شوند. ماندگاری فوق العاده بالایی دارند و گاه این ماندگاری تا ۱۰۰ سال نیز می رسد. تنها امتیاز منفی این نوع سقف، سنگین بودن نسبت به بقیه سقف ها می باشد.
 • سنگ لوح؛ یکی از بهترین مواد برای ساخت سقف های شیروانی، سنگ لوح می باشد. اگر قصد دارید منزلی با نمای گران و شیک بسازید می توانید از سنگ لوح استفاده کنید. شکل این سنگ به گونه ای است که در صورت استفاده از این سنگ، نما خانه همچون خانه های فرانسوی و انگلیسی ها خواهد شد. این سنگ ها می توانند تا ۱۰۰ سال دوام داشته باشند. تنها مشکل این سنگ ها این است که ممکن است در اثر تگرگ یا ضربه ترک بخورد.

نحوه اجرای سقف ویلا

زیر سازی سقف های شیروانی ویلا اکثرا مشابه همدیگر می باشد. ولی رو سازی این سقف ها بر اساس نوع ماده ای که استفاده می شود متفاوت است.

یک سقف شیروانی در دو جهت به سمت پایین شیب دارد، دو مثلث در سما راست و چپ در خط عمودی به هم وصل می شوند. با این تعریف ابتدا باید یک خرپا ایجاد شود و ساختار سقف تشکیل شود، سپس خرپا را طبق نقشه اجرای سقف، توسط پروفیل های فلزی در جای خود جوش داده می شوند. نا گفته نماند قبل از ایجاد هرپا باید یک نشیمن مناسب دور تا دور ویلا ساخته شود تا سقف بتواند با تمامی ساختمان در برابر نیرو های وارده هماهنگی داشته باشد.

تیر اصلی خط الرأس در راستا و امتداد قله پشت بام موازات دیوار های خارجی ویلا اجرا می شود. بالای تیر های عرضی از یک جهت به تیر خط الرأس و از جهت پایین به سمت تیر روی دیوار های خارجی پیچ می شوند. تمامی تیر ها به صورت مشترک برای هر دو دهانه به یک اندازه در عرض و طول یکسان نصب می شوند. پوشش رویی سقف بر اساس نوع ماده ای که انتخاب شده، شیوه اجرای گوناگونی نیز دارد.

ملاک های لازم برای انتخاب مصالح مورد نیاز برای سقف شیروانی ویلا

سوالی که حتما ذهن شما را در گیر می کند این است که از کدامیک از مصالحی که قبلا گفتیم برای رو سازی سقف ویلا استفاده کنید، انتخاب هریک از این مصالح بستگی به موارد خاصی دارد که در ادامه اشاره می کنیم؛

 • میزان بودجه و سرمایه ای که دارید
 • رنگ و طراحی مصالح
 • مقاومت و دوام مصالح و میزان تحمل در آب و هوای مختلف

      
کلام آخر

ویلای های امروزی اکثرا در نواحی خوش آب و هوا، با بارش باران و برف خوبی ساخته شده اند. از این رو در طداحی و ساخت این ویلا ها از انواع سقف های شیروانی و شیب دار استفاده می شود. این سقف ها به سبب طراحی شیب داری که دارند مانع از ماندن برف و باران روی سقف شده و در نتیجه ماندگاری و دوام سقف و مصالح ویلا افزایش می یابد. ما در این مقاله در مورد تمامی نکات مربوط به اجرای سقف شیب دار برای یک ویلا در سایت آرتا ویلا صحبت کردیم امیدواریم برای شما مفید بوده باشد.

 

اشتراک گذاری این مطلب

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on tumblr
Share on digg
Share on stumbleupon
Share on mix
Share on telegram
Share on pocket

مقالات محبوب کاربران

آرتا ویلا مجری سقف ویلا

آرتا ویلا مجری سقف ویلا

آرتا ویلا با بیش از 3 دهه فعالیت در زمینه سقف های شیروانی و سقف ویلا و آلاچیق توانسته است خدمت های خود را با تعهد کاری بالا درطول این مدت کاری به مشتریان خود ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 2 =

عناوین مقاله!

5/5