اردبیل میدان باکری

ساختمان خورشید,طبقه 4,واحد 28

09144503191

تماس با مدیریت ارتا ویلا

9:00 - 21:30

ساعات پاسخگویی در ایام هفته

اجرای پیشانی ساختمان در اردبیل

 پیشانی ساختمان چیست ؟

اجرای پیشانی ساختمان برای محافظت از نمای ساختمان می باشد که از آن در برابر عامل های جوی مانند باران و آفتاب و .. اجرا می شود و به ساختمان زیبایی خاصی می دهد .

یک حفاظ نواری که در قسمت بالایی ساختمان قرار می گیرد و پوشش کاران در سقف های شیب دار از آن استفاده می کنند . می توان پیشانی ساختمان را به پیشانی انسان تشبیه کرد چرا که پیشانی انسان همان نقشی را برای بدن دارد که پیشانی ساختمان هم آن ویژگی را دارا است .

به جای پیشانی ساختمان نیز می توان کلمه کنسول ساختمان را هم به کار برد و این اصطلاح  را بیشتر مهندسان تحصیل کرده درکارای اجرایی به کار می برند . که هم زمانی اجرای آن با نصب سازه های فلزی ،انجام می گیرد.بعد از اتمام این کارها آن گاه می توان پیشانی ساختمان را اجرا و نصب نمود . و چنان چه در انجام این کار تعویق بیفتد و یا این کار به طول بینجامد به ناچار هزینه بسیاری را برای پیمانکاران به همراه خواهد داشت پس هر گونه سهل انگاری در اجرای آن اجبار به صرف هزینه است.

دلیل اصرار برای به تعویق نیفتادن این کار را می توان این گونه بیان نمود که باید نمای سنگ یا کامپوزیت یا هر چیز دیگری که در اجرای پیشانی ساختمان به کار رود باید به لبه ساختمان برسد سپس پیشانی آن نصب گردد چون که این کار باعث زیبایی چند برابری در اجرای نمای ساختمان می گردد .

برای این که پیشانی ساختمان نصب گردد بایستی از داربست استفاده نمود . و اجرای پیشانی ساختمان الزاما باید پس از ساخت آن ساختمان یا ویلای مورد نظر انجام شود چون این کار به زیبایی ساختمان مورد نظر و یا ویلا کمک شایانی می نماید . و آن ها را دلنشین تر نشان می دهد .

و جلوه ویژه ای به ساختمان خواهد داد. این را هم باید بدانیم که پیشانی ساختمان علاوه بر زیبایی ساختمان ، می تواند از خسارات های ناشی از برف و باران در حد معقولی نیز جلوگیری نماید . پس باید انتظار استهلاک پیشانی ساختمان را هم در برابر باران و رطوبت را داشته باشیم زیرا که باران و رطوبت به تدریج باعث می شوند که نمای ساختمان را از بین برده و از حالت استحکامی اولیه خود دور سازد و این را هم می توان گفت که نور مداوم خورشید نیز باعث کم رنگ شدن نمای ساختمان شود و رنگ آن را به طور کامل تغییر دهد . و آن را از حالت زیبایی قبل خارج گرداند .

کار پیشانی در سقف های شیب دار چیست ؟

وظیفه پیشانی درسقف های شیب دار این است که ، قسمت های بالایی را به قسمت های پایینی متصل  می کند .اگر که مصالح و متریال های پیشانی ورقه های نازک فلزی باشد با طرحی به نام سینه کفتری اجرا می شود که بخش های نمای ساختمان را به هم وصل می کند . و این طرح با سلیقه و درخواست مشتریان انجام می گیرد . نوع ساختمان نیز در انتخاب کردن پیشانی ساختمان اثر گذار است و بسیار مهم می باشد و باید دقت کافی را در این باره ارائه نمود .

چه مصالحی برای اجرای ساختمان پیشانی ساختمان ضرورت دارد ؟

ژنوا : این مصالح دارای رنگ بندی های مختلف است و نازک می باشند و اصولا در رنگ کوره ای تولید می شوند تنوع فراوان دارند .

پالرمو : در این مورد از یک ورقه گالوانیزه که تمام رنگی است ، استفاده می گردد . که این ورقه در برابر رطوبت بسیار مقاوم بوده و اسم این متریال از نام یکی از شهر های ایتالیایی که میزان بارش  باران در آن فراوان است گرفته شده است و سقف های ساختمان ها و ویلاها در آن به صورت شیروانی طراحی گردیده است .

با داشتن این مزیت و استفاده از این متریال در ساختمان و ویلاها باعث بالاتر رفتن قیمت و بیشتر شدن کیفیت در این زمینه می گردد چرا که این عامل یکی از جدید ترین و مدرن ترین مدل و نوآوری ها در ایجاد این ساختمان ها می باشد . و این را هم باید در نظر گرفت که هر چه در انجام این کارها از کارکنان ماهر ، دستیابی به کیفیت برتر در ارائه محصول انجام گیرد می توان اطمینان و اعتماد مشتریان در خرید این نوع ساختمان ها را به وجود آورد .

اردواز : ادرواز را می توان به دو قسمت فلزی و سیمانی تشکیل شده است . باید این را دانست که آردواز فلزی بسیار مقاومت بالاتری به نسبت آردواز سیمانی را دارد . و عمر طولانی دارد و متنگاری آن بیشتر است . هرگز شکاف برنمی دارد و شکسته نمی شود . دارای تنوع فراوانی است و در بازار دارای طرح های بسیاری است در زمان های گذشته برای ساخت اردواز از آزبست استفاده می کردند .

ولی چون این کار باعث خرابی محیط زیست می شد و به تدریج محیط زیست را فرسوده می کرد این کار را کنار گذاشتند و هم اکنون دیگر به هیچ وجه از آزبست استفاده نمی کنند .

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و مدرنیته شدن دنیای امروزی ساخت و ساز سایبان و پیشانی ساختمان هم اصولا پیشرفته تر گریده است یک نوع از این طرح ها ورق طرح سفال پرچین است چون که نصب آن آپری مانند است و طرحش ریز می باشد نمای بسیار زیباتری می تواند در اجرای نمای پیشانی را در ساختمان داشته باشد .

چون که پیشانی ساختمان اصولا باید دارای عرض زیاد و ارتفاع کم اجرا شود بنابراین استفاده از متریال هایی که دارای چینش آجری و طرح ریز داشته باشند ضروری است . بافت آجری هم از آن جایی که بعد از نصب سقف ، نمایی یکپارچه و اجرای نمای پیشانی ساختمان را ارائه می دهد در نتیجه خطوط بین کحصولات را در آن نمایان نخواهد گردید . سایت آرتا ویلا تمام جزئیات و اطلاعات را در این مورد بررسی و انجام داده است .

موضوع سازه های کششی ، در سال های اخیر در بین متخصصان امر ساخت و ساز و مهندس های مربوط به این حیطه به طور مکرر مطرح گردیده است . سازه های امروزی و جدید یعنی دو عنصر جدید و خاص به نام سازه و پارچه است که امروزه به وفور از این دو عنصر استفاده کارآمد می گردد . به کار بردن سقف های کششی در فضاهای خارجی و داخلی ساختمان جای خود را در بین معماران و ساختمان سازها و پیمانکاران در این زمینه باز نموده است .

این سیستم در حالتی که در فضای داخلی باشد سقف کناف و رابیتس جایگزین آن  می شود و اگر در فضای خارجی باشد ورقه های یو پی وی سی و آلاچیق های سفالی جایگزین و استفاده می شود .

به کار بردن این سیستم سازه های پارچه ای بسیار هوشمندانه و دارای خلاقیت است زیرا یکی از بهترین مزیت های آن امکانات قابل توجهی برای مصرف کنندگان از آن را ایجاد می نماید. استفاده از سازه های پارچه ای در فضاهای خارجی ساختمان ، بسیار بیشتر و گسترده تر نسبت به فضای داخلی است .

جنس پارچه های خارجی از جنس الیاف پلی استر با رویه PVC , PVDF  است و عمر مفید آن بین 20 تا 25 سال می باشد . طرز قرار گرفتن سازه های خارجی به گونه است که پارچه آن باید تحت کشش قرار بگیرد . یکی از مهم ترین دلیل ساختن ویلا دارا بودن فضای آرام و راحت باید باشد.

به همین خاطر برای اینکه از عوامل محیطی مثل باران ، نورخورشید به طور مستقیم و برف جلوگیری شود باید از سایبان پارچه ای استفاده نمود که یکی از بهترین حفاظ ها در برابر این عوامل محیطی استهلاکی است .

نوع سازه های فلزی با رویه پی وی سی یکی از مهم ترین گزینه برای داشتن یک سایه خنک و دلچسب است و هم چنین یکی از عواملی است که قادر است در برابر اشعه مضر خورشید  ، برف ، باران و … مقاومت کرده و ازضررهای ناشی از این عوامل جلوگیری نماید . انواع مختلفی از این سایه بان ها به عنوان انبار فصلی و بارانداز  در کارخانه ها ، کارگاه ها ، محوطه و راهرو ها ، سایه بان درب ورودی و سایبان حیاط استفاده می شود و به طور کلی برای نگهداری و محافظت اشیا و افراد در مقابل برف ، باران های اسیدی و خورشید کاربرد دارد .

ساخت سایه بان ها با ورقه های UPVC  آن را قابل شستشو با بهترین حالت ممکن و نصب آن بسیار آسان نموده است . هم چنین سبک ، کاملا آب بند و در عین حال بسیار مقاوم در برابر اشعه UV خورشید ، سرما و گرما و ضربه می باشد .

باران گیر و سایه بان نمونه دیگری از سایبان ها است که از پلی کربنات و ورقه های اکریلیک ساخته شده است و یک نوع رویه و پوشش مناسبی را برای باربیکیو ، روی کنتور برق ، سردرب و برای پنجره ایجاد می نماید .

متریال موجود در ساخت پایه های این محصول از جنس پلی آمید بوده که بسیار محکم و مقاوم است و در اندازه های مختلفی از 60 سانتی متر تا 1.5 متر موجود می باشد . و در بازار با این مشخصات گفته شده عرضه می شود .

یکی از بهترین و زیباترین پوشش برای درب های ورودی و پنجره ها این نوع سایبان ها و بارانگیرها هستند . و یکی از مزیت های مهم در این نوع سایه بان ها این است که نور گیر ساختمان را کم نمی کنند و این مزیت به خاطره استفاده و به کار رفتن ورق پلی کربنات و ورق اکریلیک در آن ها می باشد . برای سایبان مغازه ها که دارای طول بیشتری هستند می توان از آن استفاده کرد و به خاطر به کار گیری از ورقه های ضد UV در این زمینه مناسب می باشند.

اجرای بارانگیرها به خاطر داشتن مزیت هایی هم چون :

  • خاصیت ضد UV

  • عمر مفید و طولانی

  • نصب و به کار گیری آسان آن

دارای طرفداران بسیاری می باشد .  امروزه انواع مختلفی از سردرها در ورودی ها دیده می شود که بیشتر آن ها از شیشه و اغلب اتومات برای درب ها اجرا می شود و یکی از معروف ترین آن ها ورودی های دانشگاه تهران است که طرح و اجرای خاصی را به همراه داشته است و حالت و شکل سردر آن بسیار جذاب و زیبا جلوه می نماید .

 

بیشتر ورودی ها با طرح های کلاسیک و طرح های رومی همراه هستند که ابزار و تراکم بالایی و آهن کشی در زیر آن می باشد . اما امروزه بیشتر ورودی های مدرن مد نظر است . که با ترکیب چند متریال در کنار همدیگر ساخته می شوند که در این صورت بهتر آن است با به کارگیری متریال بالاتر ، کیفیت بیشتر را در آن ارتقا دهیم .

درب ورودی در هر ساختمانی یکی از مهم ترین چیز می باشد که در هنگام ورود به آن ساختمان معلوم می گردد و همه ساکنان آن ساختمان روزانه چندین بار در این منطقه در حال تردد می باشند .

پس باید همه مزایا و معایب آن را به وضوح نوجیه نماییم . در حقیقت درب ورودی هر ساختمان یک نوع شکاف گوچک تلقی می شود که در نمای خارجی حانه به چشم می خورد . ولی این را هم باید بدانیم که تاثیر فوق العاده ای هم برای طراحی دکوراسیون  ساختمان تلقی می گردد .

برای هر کارفرمایی زیبایی فضای خارجی ساختمان مهم می باشد . و از آن جا که برای کارفرما فضای اجرای آن برایش کوچک جلوه می نماید ایجاد هر گونه ستون در محوطه وجود ندارد. در نتیجه بیشتر طراحان با توجه به شرایط ایجاد شده و با توجه به نمای آپارتمان ، رنگ سفید را برای سازه و پارچه انتخاب می نمایند تا هم خوانی مناسبی را بین فضای خارجی آپارتمان و سایبان پارچه ای ورودی را ایجاد نمایند .

مزایای و ویژگی های دیگر پیشانی ساختمان :

  • متصل کردن سازه چادری به ساحتمان

  • به وجود آوردن یک سایبان ورودی بدون داشتن هر گونه ستونی

  • به کاربردن پارچه کششی با روکشی از PVC – PVDF

  • و داشتن هم خوانی نمای ساختمان با رنگ سازه و پارچه

اشتراک گذاری این مطلب

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on tumblr
Share on digg
Share on stumbleupon
Share on mix
Share on telegram
Share on pocket

مقالات محبوب کاربران

آرتا ویلا مجری سقف ویلا

آرتا ویلا مجری سقف ویلا

آرتا ویلا با بیش از 3 دهه فعالیت در زمینه سقف های شیروانی و سقف ویلا و آلاچیق توانسته است خدمت های خود را با تعهد کاری بالا درطول این مدت کاری به مشتریان خود ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + هشت =

عناوین مقاله!

5/5